لیزر موهای زائد

آیا از اصلاح مداوم، اپیلاسیون یا کندن موهای ناخواسته خسته شده اید؟ لیزر موهای زائد یک راه حل مطمئن و موثر است که می تواند نتایج طولانی تری را ارائه دهد. با موهای صورت، پاها، زیر بغل یا خط بیکینی و دردسرهای حذف مکرر موهای زائد خداحافظی کنید و به پوست صاف و ابریشمی سلام کنید. با خدمات لیزر موهای زائد ما به شما کمک می کنیم تا به ظاهر دلخواه خود برسید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

دریافت خدمات ویژه

Vip Services

کادر درمان مجرب

Experienced Staff

دستگاه‌های مدرن

Modern Equipment

رضایت مشتریان بالا

High Satisfaction

دریافت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت

لطفا مشخصات خود را در باکس‌های زیر وارد کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما هماهنگی‌های لازم را انجام دهند

آنچه در ادامه می‌خوانید

لیزر موهای زائد یک روش زیبایی است که از فناوری لیزر برای کاهش یا از بین بردن موهای زائد استفاده می کند. این یک روش محبوب برای کاهش طولانی مدت مو است و معمولاً در مناطقی مانند صورت، پاها، بازوها، زیر بغل، خط بیکینی و پشت استفاده می شود.در طول درمان لیزر موهای زائد، یک پرتو نور بسیار متمرکز به سمت فولیکول های مو هدف قرار می گیرد.

لیزر چگونه موهای زائد را بین می برد ؟

لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن رنگدانه (ملانین) در فولیکول های مو عمل می کند. لیزر یک پرتو متمرکز نور ساطع می کند که توسط ملانین موجود در ساقه مو جذب می شود. این جذب انرژی نور به گرما تبدیل می شود که به فولیکول مو آسیب می رساند و توانایی آن برای تولید موهای جدید را مختل می کند.

لیزر مورد استفاده در درمان های رفع موهای زائد به گونه ای طراحی شده است که به طور انتخابی رنگدانه تیره مو را هدف قرار دهد و در عین حال آسیب به پوست اطراف را به حداقل برساند. این امر با استفاده از طول موج های خاص نور که ترجیحاً توسط ملانین جذب می شوند به دست می آید.

انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

پنج نوع از رایج ترین سیستم های لیزر موهای زائد وجود دارد که عبارتند از :
 • Ruby
 • Alexandrite
 • IPL
 • Diode
 • Nd:YAG
هر سیستم لیزر با دیگری متفاوت است و برخی از لیزرها برای انواع خاصی از موها بهتر هستند.

مزایای لیزر برای از بین بردن موهای زائد

لیزر موهای زائد در مقایسه با سایر روش های رفع موهای زائد مزایای متعددی دارد. در اینجا برخی از مزایای کلیدی ذکر شده است:

 • کاهش طولانی مدت موهای زائد: لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن فولیکول های مو و مهار رشد مو در آینده نتایج طولانی مدتی را ارائه می دهد. در حالی که ممکن است منجر به حذف دائمی موهای زائد نشود، می تواند به طور قابل توجهی رشد مو را برای مدت طولانی کاهش دهد. بسیاری از افراد پس از یک سری لیزر درمانی کاهش قابل توجهی در تراکم و ضخامت مو را تجربه می کنند.
 • دقت و اثربخشی: فناوری لیزر امکان هدف گیری دقیق فولیکول های مو را فراهم می کند و در عین حال آسیب به پوست اطراف را به حداقل می رساند. پرتو لیزر به طور انتخابی فولیکول های مو را گرم کرده و به آنها آسیب می رساند و به طور موثری از تولید موهای جدید جلوگیری می کند. لیزر موهای زائد به ویژه برای افرادی که موهای تیره، ضخیم و رنگ پوست روشن‌تری دارند، موثر است.
 • سرعت و کارایی: درمان‌های لیزر موهای زائد نسبتاً سریع هستند، به خصوص برای نواحی کوچک‌تر مانند لب بالا یا زیر بغل لیزر می تواند چندین فولیکول مو را به طور همزمان مورد هدف قرار دهد، که باعث می شود سریعتر از روش های سنتی مانند تراشیدن یا کندن مو. نواحی بزرگ‌تر، مانند پشت یا پاها، ممکن است بیشتر طول بکشد، اما در مقایسه با روش‌های حذف موی دستی کارآمدتر هستند.
 •  تطبیق پذیری: لیزر موهای زائد را می توان در نواحی مختلف بدن از جمله صورت، پاها، بازوها، زیر بغل، خط بیکینی و پشت انجام داد. هم برای آقایان و هم برای خانم ها مناسب است و بسته به تکنولوژی لیزری که استفاده می شود، می تواند به طور موثر انواع مو و رنگ پوست را درمان کند.
 •  کاهش موهای زائد: لیزر موهای زائد می تواند به کاهش بروز موهای زائد کمک کند، که می تواند یک مشکل رایج در سایر روش های حذف موهای زائد مانند اصلاح یا اپیلاسیون باشد. با هدف قرار دادن فولیکول های مو و مهار رشد مو، لیزر درمانی می تواند احتمال گیر افتادن مو در زیر سطح پوست و ایجاد موهای زیر پوستی را به حداقل برساند.
 •  راحتی و صرفه جویی در زمان: با لیزر موهای زائد می توانید خداحافظی کنید به اصلاح مکرر، اپیلاسیون یا کندن مکرر. این می تواند باعث صرفه جویی در وقت و تلاش شما در روال نظافت روزانه شود و به شما این امکان را می دهد که برای مدت طولانی تری از پوست صاف تر لذت ببرید.

 توجه به این نکته مهم است که تجربیات فردی با لیزر موهای زائد ممکن است متفاوت باشد و نتایج به عواملی مانند رنگ مو، نوع پوست و تخصص پزشک بستگی دارد

عوارض لیزر موهای زائد

در حالی که لیزر موهای زائد به طور کلی زمانی که توسط یک متخصص آموزش دیده انجام شود ایمن در نظر گرفته می شود، عوارض جانبی بالقوه ای وجود دارد که می تواند رخ دهد. مهم است که قبل از انجام درمان از این عوارض جانبی آگاه باشید. در اینجا برخی از عوارض جانبی احتمالی وجود دارد:

 • تحریک پوست: به دنبال لیزر موهای زائد، قرمزی پوست، تورم یا سوزش خفیف در ناحیه تحت درمان معمول است. این اثرات معمولاً در عرض چند ساعت تا چند روز فروکش می‌کنند.
 • تغییرات رنگدانه: در برخی موارد، لیزر موهای زائد می تواند باعث تغییرات موقت یا به ندرت دائمی در رنگدانه های پوست شود. این می تواند به صورت تیره شدن (هیپرپیگمانتاسیون) یا روشن شدن (هیپوپیگمانتاسیون) پوست تحت درمان ظاهر شود. این تغییرات رنگدانه بیشتر در افرادی با رنگ پوست تیره‌تر رخ می‌دهد، اما عموماً موقتی هستند و با گذشت زمان محو می‌شوند.
 • ایجاد تاول و پوسته پوسته شدن: در موارد نادر، لیزر موهای زائد ممکن است باعث ایجاد تاول یا پوسته پوسته شدن پوست شود. این به احتمال زیاد زمانی اتفاق می افتد که لیزر در سطوح انرژی بالاتر یا اگر پوست در طول درمان به اندازه کافی خنک نشده باشد استفاده می شود. تکنیک های خنک کننده و تنظیمات مناسب در تنظیمات لیزر می تواند به به حداقل رساندن خطر این عوارض جانبی کمک کند.
 • حساسیت پوستی: پوست لیزر شده ممکن است به طور موقت نسبت به نور خورشید حساس تر شود، بنابراین محافظت از نواحی تحت درمان در برابر قرار گرفتن بیش از حد خورشید بسیار مهم است. هنگام بیرون رفتن از خانه باید از کرم ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کرد و لباس محافظ پوشید.
 • آسیب چشم: لیزر موهای زائد شامل استفاده از نور شدید است و در صورت عدم استفاده از محافظ چشم مناسب در طول عمل، خطر آسیب چشم وجود دارد. هم فردی که درمان را انجام می دهد و هم مشتری باید از عینک های محافظ برای محافظت از چشمان خود در برابر نور لیزر استفاده کنند.
 • عوارض جانبی نادر: در موارد نادر، لیزر موهای زائد می تواند منجر به عوارض جانبی دیگری مانند جای زخم، سوختگی یا عفونت شود. این خطرات را می توان با اطمینان از انجام این روش توسط یک متخصص واجد شرایط و با تجربه به حداقل رساند حرفه ای.

بسیار مهم است که قبل از انجام لیزر موهای زائد در مورد خطرات و عوارض جانبی با یک پزشک آموزش دیده صحبت کنید. آنها شرایط فردی شما را ارزیابی می کنند و شما را در مورد بهترین رویکرد برای به حداقل رساندن هرگونه عوارض احتمالی راهنمایی می کنند.

سوالات متداول درباره لیزر موهای زائد

در حالی که لیزر موهای زائد را می توان بر روی اکثر انواع پوست و رنگ مو انجام داد، اما در افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند بهترین اثر را دارد. افرادی که موهای بسیار روشن یا بلوند دارند ممکن است پس از درمان بهبود قابل توجهی نبینند.
لیزر موهای زائد برای زنان باردار به دلیل خطرات احتمالی برای جنین توصیه نمی شود.
به طور کلی توصیه می شود در صورت برنزه شدن یا آفتاب سوختگی از لیزر موهای زائد خودداری کنید، زیرا این امر می تواند خطر عوارض و عوارض جانبی را افزایش دهد.

مرکز زیبایی ریحان

در مرکز زیبایی ریحان، خدمات درمانى تخصصى پوست و مو، زیبایى و لیزر با بالاترین سطح کیفیت ارائه می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید