فیلر چانه در اصفهان

یکی از بخش‌های صورت که تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد، فرم چانه است. به همین دلیل است که امروزه اغلب افراد به دنبال افزایش حجم چانه و خوش فرم کردن آن هستند و برای زیبا کردن آن از روش‌های مختلفی مانند جراحی یا تزریق فیلر و چربی استفاده می‌کنند. شاید در نگاه اول تزریق فیلر چانه و کانتور فک پایین بسیار ساده به نظر برسد، اما این عمل نیز پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و حتما باید زیر نظر یک پزشک متخصص انجام شود. اما تزریق ژل چانه چگونه انجام می‌شود و چه مزایایی دارد؟ آیا تزریق فیلر چانه ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد؟ پاسخ همه این سوالات را در ادامه به شما خواهیم گفت.

فیلر چانه

دریافت خدمات ویژه

Vip Services

کادر درمان مجرب

Experienced Staff

دستگاه‌های مدرن

Modern Equipment

رضایت مشتریان بالا

High Satisfaction

دریافت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت

لطفا مشخصات خود را در باکس‌های زیر وارد کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما هماهنگی‌های لازم را انجام دهند

آنچه در ادامه می‌خوانید

ژل چانه چیست؟

یکی از راه‌های زاویه سازی صورت، تزریق ژل چانه است که امروزه از برندهای مختلفی برای انجام این روش استفاده می‌شود. ژل چانه از نوع ژل پوستی است که آن‌ را برای افزایش حجم چانه و تقویت خط فک پایینی به کار می‌برند و از مواد مصنوعی یا طبیعی ساخته می‌شوند. معمولا ماندگاری این ژل‌‌ها با هم متفاوت است و فیلرهای مصنوعی تاثیر بیشتر و بلند مدتی دارند. در مقابل سایر فیلر‌ها مانند ژل‌های اسید هیالورونیک (HA) با گذشت زمان جذب بدن شده و در دوره‌‌های منظم نیاز به تمدید دارند.

چگونه برجسته کردن چانه به زیبایی صورت کمک می‌کند؟

معمولا با افزایش سن، جمجمه انسان کمی حرکت کرده و به عقب کشیدن چانه منجر می‌شود‌. در پی این اتفاق، مقداری حالت تورفتگی در چهره شما به وجود می‌آید. این حرکت جمجمه باعث از بین رفتن استخوان و بافت نرم چانه شده و ناحیه پایین صورت حالت افتاده به خود می‌گیرد.

علاوه بر این، با افزایش سن تولید کلاژن کاهش پیدا کرده و حالت کشسانی پوست کم‌تر می‌شود. در نتیجه چهره شما حالتی خسته و پیر به خود می‌گیرد. اما با توجه به این‌که چانه در زیبایی چهره تاثیر زیادی دارد، شما با تزریق ژل می‌توانید این زیبایی را به صورت خود هدیه دهید. در واقع با تزریق فیلر می‌توانید حالت فک و چانه را تغییر داده و این ناحیه از صورت را برجسته تر و زاویه دار‌تر کنید.

 تزریق ژل چانه چگونه انجام می‌گیرد؟

نحوه تزریق فیلر چانه نیز مانند دیگر اعضای صورت است و سرپایی انجام می‌شود. در واقع این عمل نیز به استراحت نیاز ندارد و پزشک طی مراحل زیر، فیلر را به چانه تزریق می‌کند:

 1. پزشک قبل از هر کاری محل مورد نظر را خوب ضدعفونی می‌کند.
 2. سپس برای جلوگیری از ایجاد درد هنگام تزریق فیلر، از مواد بی حس کننده موضعی مانند لیدوکائین استفاده می‌کند. هر چند در برخی از موارد، لیدوکائین از قبل با ژل چانه مخلوط می‌شود.
 3. در مرحله بعد، پزشک برای تزریق فیلر چانه از سوزن‌ها کوچک یا کانول استفاده می‌کند. استفاده از کانول خطر سوراخ شدن رگ خونی و ایجاد کبودی یا عوارض شدیدتر مانند تزریق ژل به داخل عروق را کاهش می‌دهد. اما با توجه به این‌که چانه یک ناحیه عضلانی است، تزریق فیلر با استفاده از سوزن راحت‌تر انجام می‌شود و کانول برای تزریق در کناره‌‌های چانه مناسب‌تر است. از سوزن‌‌ها نیز بیشتر برای تزریق به مرکز چانه استفاده می‌کنند.
 4. در هنگام تزریق نیز آرام روی صندلی بنشینید و از صحبت کردن خودداری کنید.
 5. بعد از تزریق نیز پزشک ممکن است برای بررسی نتیجه تزریق از شما بخواهد یک جلسه دیگر به مطب مراجعه کنید.

مزایای تزریق فیلر چانه

با توجه به این‌که چانه یکی از ستون‌های مرکزی صورت است، فرم آن در زیبایی چهره تاثیر زیادی دارد‌. به همین دلیل اگر چانه کوچک و بدفرمی دارید، با تزریق فیلر می‌توانید آن را خوش فرم‌تر کنید. از مزایای دیگر این روش می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • رفع خطوط و چین و چروک پوست
 • ایجاد زاویه سازی در فک پایین
 • افزایش حجم و برجسته سازی چانه
 • افزایش اعتماد به نفس
 • بهبود تقارن صورت
 • غیر تهاجمی بودن
 • دارای دوره نقاهت کوتاه
 • عوارض کم و موقتی

کاربردهای تزریق فیلر به چانه

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که از فرم چانه خود ناراضی بوده و به دنبال یک روش کم تهاجمی و ایمن برای زیبا کردن فرم آن هستید، تزریق فیلر می‌تواند برای شما بهترین گزینه باشد. به طور کلی این روش می‌تواند در موارد زیر کاربرد به سزایی داشته باشد:

بهبود چانه افتاده

گاهی اوقات در اثر کاهش وزن یا پیری، پوست چانه شل و وارفته خواهد شد که با تزریق فیلر می‌توان آن را تغییر داد.

رفع عقب رفتگی چانه یا چانه کوچک

معمولا چانه‌هایی که عقب‌تر از بینی و لب‌ها قرار دارند، اثر منفی روی زیبایی صورت می‌گذارند. پس با تزریق فیلر می‌توان این مشکل را اصلاح کرد.

بهبود خط فک ضعیف

در صورتی که خط فک کشیده و پوست اطراف آن سفت و محکم نباشد، یا کارکرد عضلاتی که مسئول محکم نگه داشتن اجزای صورت هستند مختل شده باشد، تزریق ژل چانه تا حدود زیادی می‌تواند به زاویه دهی و کشیده شدن فرم فک کمک کند.

اصلاح چانه نامتقارن

گاهی اوقات بر اثر ضربه، بیماری‌ یا عوامل محیطی دیگر فرم چانه نامتقارنمی‌شود. در این موارد با تزریق ژل چانه می‌توان این نقص را به راحتی رفع کرد.

عوارض احتمالی تزریق ژل به چانه

به طور کلی میزان عوارض این روش چندان زیاد نیست و در صورت ظاهر شدن هر مشکلی، عوارض آن کوتاه مدت خواهد بود. اما برای جلوگیری از رخ دادن هر گونه عوارضی، لازم است در انتخاب پزشک متخصص دقت کافی را به کار ببرید و سپس برای تزریق اقدام کنید. اما اگر بخواهیم عوارض احتمالی این روش را نام ببریم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 •  ایجاد حساسیت پس از عمل
 • کبود شدن جزئی پوست
 • تورم
 • خونریزی
 • قرمزی
 • عفونت
 • ظاهر شدن واکنش‌‌های آلرژیک به لیدوکائین یا سایر ژل‌های پوستی
 • آسیب به پوست در نتیجه تزریق نادرست
 • ایجاد برآمدگی‌‌، توده‌‌ یا نواحی نامتقارن
 • آسیب عصبی
 • حرکت فیلر به سایر نواحی

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل چانه

مانند انجام هر روش زیبایی دیگر، قبل از تزریق هر گونه ژل به چانه لازم است نکاتی را در نظر بگیرید تا پس از تزریق به نتیجه دلخواه خود برسید. چون مراقبت‌های قبل از تزریق به طور مستقیم در نتیجه کار تاثیرگذار خواهد بود. این مراقبت‌ها عبارتند از:

 1. اگر از تورم بعد از تزریق می‌ترسید، یک هفته قبل از تزریق آناناس مصرف کنید.
 2. از مصرف هرگونه دارو و مکمل رقیق کننده خون مانند ایبوپروفن و آسپرین بدون نسخه پزشک پرهیز کنید.
 3. مصرف آرنیکا (گل همیشه بهار) قبل از تزریق، به کاهش کبودی در محل تزریق فیلر کمک خواهد کرد.
 4. قبل از تزریق فیلر چانه، مصرف سدیم خود را به حداقل برسانید.
 5. قبل از درمان از نوشیدن الکل و مصرف دخانیات به شدت خودداری کنید.
 6. قبل از تزریق اصلا آرایش نکنید.

مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر چانه

برای کاهش هرگونه عوارض ناشی از تزریق فیلر چانه لازم است پس از تزریق نیز یک سری نکات ضروری را در نظر بگیرید تا از ایجاد هرگونه مشکل جلوگیری شود. از مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از ژی چانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از مصرف هر گونه دارو ضدالتهابی غیراستروئیدی مانند آسپرین یا ایبوپروفن به شدت پرهیز کنید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق به هیچ عنوان روی صورت نخوابید.
 • برای کاهش تورم و درد می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • تا چند روز بعد از تزریق در معرض نور مستقیم خورشید و گرمای شدید قرار نگیرید.
 • به هیچ عنوان به محل تزریق دست نزنید و آن را ماساژ ندهید.
 • برای محافظت از پوست در برابر نور خورشید از ضد آفتاب استفاده کنید.
 • برای تسریع بهبودی از مصرف دخانیات و الکل اجتناب کنید.
 • در صورتی که هر گونه عوارض جانبی غیرمعمول، مانند تورم شدید، قرمزی یا درد را مشاهده کردید، حتما به پزشک اطلاع دهید.
 • برای بهبود روند ترمیم از غذاهای سالم استفاده کنید.
 • تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق هیچ گونه فعالیت ورزشی سنگین انجام ندهید.
 • برای آبرسانی بدن و حفظ رطوبت پوست آب کافی بنوشید.

روش‌های دیگر و جایگزین‌های تزریق ژل چانه چه مواردی است؟

اگر پزشک تزریق ژل چانه را برای شما مناسب ندانست، برای خوش فرم کردن چانه و رسیدن به نتیجه دلخواه می‌توانید یکی از روش‌های زیر را به کار بگیرید:

جراحی لیفت صورت یا سفت کردن پوست

این روش اغلب برای افرادی مناسب است که به دنبال سفت کردن پوست و کاهش چین و چروک ناحیه غبغب، چانه و خط فک پایین خود هستند. این جراحی شاید دوام زیادی داشته باشد، اما هزینه بالایی داشته و عوارض زیادی به دنبال دارد.

جراحی ایمپلنت چانه

این جراحی یک روش دائمی برای رفع مشکل فرم چانه مانند فرورفتگی یا گودی عمیق آن است. اما با این حال، یک روش تهاجمی‌‌‌تر و گران‌تر از تزریق ژل چانه محسوب می‌شود. از فواید این روش می‌توان به این نکته اشاره کرد که اگر از نتیجه جراحی ناراضی بودید، طی یک جراحی دیگر می‌توانید ایمپلنت‌ها را بردارید.

هزینه تزریق فیلر چانه در اصفهان

به طور کلی هزینه تزریق فیلر چانه به موارد مختلفی مانند میزان تجربه پزشک، خدمات کلینیک، برند فیلر، میزان تزریق فیلر به چانه و غیره بستگی دارد و قیمت مشخصی برای آن تعیین نشده است. به همین دلیل اگر در اصفهان زندگی می‌کنید و می‌خواهید هزینه دقیق تزریق فیلر را بدانید، بهتر است به کلینیک ریحان بیوتی مراجعه کنید تا در آن‌جا پزشک با بررسی فرم چانه شما، کل هزینه‌ها را در اختیار شما بگذارد. در این کلینیک انواع خدمات زیبایی با بهترین قیمت به شما ارائه خواهد شد و شما اصلا لازم نیست بابت هزینه‌های مربوط به تزریق فیلر نگران باشید.

بهترین برندهای ژل چانه

از رایج‌ترین ژل‌های پرکننده چانه می‌توان به ژل‌های مبتنی بر هیالورونیک اسید مانند ژوویدرم، رووفیل و آلیاکسین اشاره کرد. اما با توجه به این‌که هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود، میزان عوارض جانبی این نوع از فیلر‌ها کم‌تر است. معمولا نتیجه حاصل از تزریق ژوویدرم بلافاصله قابل مشاهده است. اما نتیجه تزریق رووفیل و آلیاکسین، ممکن است پس از چند روز ظاهر شود. میزان ماندگاری رووفیل و آلیاکسین تقریبا ۱۲ ماه است. در حالی که ژوویدرم گاهی می‌تواند تا دو سال دوام داشته باشد. ریوانس نیز یک فیلر پوستی اسید هیالورونیک متقاطع (HA) است که نتایج طبیعی و طولانی مدت دارد و عوارض کمتری به دنبال خواهد داشت‌.

از پرکننده‌های مصنوعی نیز می‌توان به فیلر ریدیس، ساخته شده با  کلسیم هیدروکسی آپاتیت (CaHA) و الانسه، ساخته شده با پلی‌لاکتیک اسید (PLLA) اشاره کرد که از آن‌ها نیز برای حجیم کردن چانه و تقویت خط فک پایین استفاده می‌کنند. این مواد معمولا نسبت به پرکننده‌های مبتنی بر هیالورونیک اسید ماندگاری بیشتری دارند.

 

سوالات پرتکرار در مورد تزریق فیلر چانه

پاسخ این سوال مثبت است. شاید تزریق ژل به آستانه درد و نوع کانتور فک شما بستگی داشته باشد، اما امروزه پزشکان از روش‌های مختلفی برای کاهش درد هنگام تزریق فیلر چانه استفاده می‌کنند. برای مثال ممکن است قبل از تزریق، محل مورد نظر را با مواد مخصوصی بی حس کرده و سپس تزریق را انجام دهد‌. علاوه بر این، امروزه اغلب ژل‌های پوستی حاوی لیدوکائین هستند که تزریق فیلر را راحت‌تر خواهد کرد.
به طور کلی میزان ماندگاری ژل چانه به نوع ژل استفاده شده، سرعت متابولیسم و عمق قرارگیری ژل بستگی دارد و گاهی می‌تواند بین یک تا پنج سال ماندگاری داشته باشد.
به طور معمول در بیماران مختلف میزان سی سی ژل لازم با هم متفاوت است و با توجه به عیوب چانه و اینکه میزان حجم مورد نظر بیمار چقدر است، میزان ژل مورد نیاز برای تزریق متفاوت خواهد بود.
معمولا سن شروع استفاده از فیلر یا ژل‌های پوستی به نوع مشکل شما بستگی دارد. اما به طور کلی در سنین پایین‌تر از ۱۸ سال نباید تزریق ژل انجام شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید